Sukces zawodników AZS Łódź w Judo Silesian Open

W połowie września w Tarnowskich Górach odbył się Judo Silesian Open. W międzynarodowym turnieju Judo Kata wzięli udział najlepsi zawodnicy polscy (zarówno seniorzy, jak i juniorzy) oraz pary węgierskie. Pierwsze miejsce w zawodach w konkurencji Kodowanej Goshin Jutsu zajęła para reprezentująca AZS Łódź – Leszek Piąstka i Anna Jagiełło ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego. Gratulujemy!

Turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata Judo Kata, które pod koniec października odbędą się w Abu Dhabi.

Zgrupowanie Kadry Polski Judo Kata przed mistrzostwami świata

Po zakończonym turnieju Judo Silesian Open (zawodach międzynarodowych o randze Pucharu Polski Judo Kata) odbyło się zgrupowanie Kadry Polski Judo Kata. Zawodnicy wymienili się doświadczeniami w przygotowaniu do ważnych zawodów oraz spędzili kilka godzin na wspólnych treningach.

Podczas zgrupowania została też ogłoszona lista par zakwalifikowanych przez PZJudo na Mistrzostwa Świata Judo Kata, które odbędą się w dniach 28-29 października w Abu Dhabi. W Kadrze Polski na Mistrzostwa Świata znalazła się para reprezentująca AZS Łódź Anna Jagiełło i Leszek Piąstka.

zawodnicy AZS Łódź podczas zgrupowania Kadry Polski Judo Kata Zawodnicy AZS Łódź podczas zgrupowania Kadry Polski Judo Kata (fot. źródło prywatne)

Sportowe oblicze UniLodz

Uniwersytet Łódzki rozwija zarówno umysł, jak i ciało. Członkowie naszej społeczności ćwiczą i zdobywaja medale w ramach zorganizowanej rywalizacji sportowej i podczas zajęć rekreacyjnych. Sprawdź, z jakich obiektów sportowych mogą korzystać nasi studenci, doktoranci, pracownicy oraz emerytowani pracownicy i zobacz, jakie osiągnięcia mają na swoim koncie.

Program „Studia i Sport w UŁ”

Uniwersytet Łódzki wprowadził program dwutorowej kariery dla sportowców, którzy kształcą się na naszej uczelni. Zapewnia on młodym zawodnikom większą elastyczność przy planowaniu zajęć, co umożliwia rozwijanie kariery sportowej bez uszczerbku dla procesu dydaktycznego.

Z programu mogą skorzystać wszyscy studenci niezależnie od poziomu i formy studiów, których wysoki poziom sportowy został potwierdzony przez odpowiednią jednostkę. Sportowcy objęci są programem przez cały okres kształcenia i w każdej chwili mogą z niego dobrowolnie wystąpić.

Materiał: AZS Łódź

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR