Zawodnicy judo kata z AZS Łódź znowu na podium

Reprezentanci AZS Łódź – Anna Jagiełło i Leszek Piąstka – zostali laureatami Pucharu Europy w judo kata we Włoszech, Grand Prix Italia oraz Pucharu Polski.

23 i 24 marca w Pordenone we Włoszech odbył Puchar Europy w judo kata oraz Grand Prix Italia. Oba turnieje zgromadziły ponad 250 zawodników z 13 krajów europejskich.

W kategorii seniorów para Anna Jagiełło i Leszek Piąstka reprezentujący AZS UŁ, a zarazem pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ stanęli na podium, wygrywając brązowy medal w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu.

Tydzień wcześniej w Radomiu został rozegnany Puchar Polski, w którym Anna Jagiełło i Leszek Piąstka zajęli pierwsze miejsce.

Kolejną okazją sprawdzającą umiejętności łódzkich judoków będzie Puchar Europy, który po raz pierwszy zostanie rozegrany w Polsce. Zawody zaplanowane są na 10 maja br. w Radomiu.

Najważniejszą imprezą, do której przygotowują się zawodnicy w tym półroczu będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Sarajewie w połowie czerwca. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ mogą liczyć na pewne miejsce w Reprezentacji Polski na te zawody.

Sport w UniLodz

Na Uniwersytecie Łódzkim dbamy nie tylko o rozwój intelektualny, ale również fizyczny.

• Klub Uczelniany AZS UŁ proponuje treningi w licznych dyscyplinach, pod kierunkiem mistrzów i medalistów.
  • Można korzystać z treningów w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu – w nowoczesnym ośrodku sportowym z doskonałą infrastrukturą.
  • Prowadzimy program Studia i Sport – program dwutorowej kariery dla sportowców, którzy kształcą się na naszej uczelni.
  • Dzięki działalności Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ w ramach zajęć można uprawiać różnorodne sporty: siatkówkę, koszykówkę, jogę, nordic walking, taniec towarzyski, fitness, doskonalić techniki pływania, zgłębiać tajniki brydża i samoobrony.

Więcej informacji na ten tematm można znaleźć na stronie Sport UniLodz.

Materiał i zdjęcia: Leszek Piąstka, AZS Łódź
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ